Достовірність

Достовірність геномних показників племінної цінності залежить в першу чергу від масштабів і структури «навчальної вибіркової проби», а також від достовірності інформації по племінній цінності оцінених за якістю нащадків бугаїв. Німеччина являється провідною країною по об’єму  даних і достовірності систематично реєстраційних показників племінної цінності по всім – в тому числі функціональним – ознакам тварин. Крім того, проведена в Німеччині «навчальна вибіркова проба»,  являється унікальною за рахунок обміну даними з трьома зарубіжними партнерами – Францією, Данією та Нідерландами. Ні одна «навчальна вибіркова проба» в світі не зрівняється з німецькою по структурі, так як в ній використовуються дані всієї сучасної генетики голштинської породи із Европи і Північної Америки. Геномні формули здатні з високою достовірністю розрахувати племінну цінність молодих тварин тільки в тому випадку, якщо їх генетика (зразки SNP) найбільш широко представлена в «навчальній вибірковій пробі», з найбільшою кількістю родинних тварин (батько, батько матері, однокровні сестри і брати по батьківській лінії). Отже, в процесі розвитку популяції тварин «навчальна вибіркова проба»  геномного аналізу, повинна постійно розширюватися і обновлятися.

Достовірність кінцевих показників племінної цінності молодих тварин, виведених на основі геномних даних (типізація SNP), приведені в середньому стовбці таблиці. При цьому вказана достовірність являється  реальною, так як по всім геномним розрахунках вже було проведено коректування на погрішність.

 

Ознака Достовірність по родоводу Достовірність прямих геномних індексів Достовірність покращенних геномних індексів
ІПМ (індекс племінної цінності «молочна продуктивність») 33% 72% 75%
ІПС («соматичні клітини») 31% 73% 75%
ІПЕ («екстер’єр») 30% 63% 69%
ІПІ («тривалість господарського використання») 27% 48% 53%
ІПВ («відтворювальна здатність») 28% 45% 48%
ЛОб («легкість отелень» по батьківській лінії) 33% 41% 45%
ЛОм («легкість отелень», по материнській лінії) 28% 40% 43%
ШМ («швидкість молоковіддачі») 28% 65% 70%

Таблиця 1.: Достовірність геномних індексів племінної цінності в порівнянні з достовірністю показників племінної цінності за родоводом.