Яку інформацію можуть нам дати геномні показники племінної цінності?

Реальна достовірність покращеного геномного індексу молодих биків (75% достовірності по ознаці «молочна продуктивність» і 50% по ознаці «плідність дочок») значно вище достовірності, розрахованих раніше (по родоводу) індексів племінної цінності перевірених бугаїв. Тому, з  точки зору геномного аналізу, молоді бугаї з їх офіціальними покращеними геномними індексами  племінної цінності зараз формально класифікуються як оцінені бугаї, а перевірених бугаїв в їх  загальноприйнятому значені більше не існує.Watch Full Movie Online Streaming Online and Download

Порівняння достовірності геномної племінної цінності з достовірністю  показників перевірених за якістю нащадків бугаїв-плідників дало наступні результати: по високоспадковим ознакам (продуктивність, екстер’єр  і здоров’я    вимені) лише показники бугаїв, у яких переввірялися тільки дочки по результатах першої лактації, демонструють більш високу достовірність, чим дані геномного аналізу.
Не дивлячись на те, що розрахована в Німеччині геномна племінна цінність за рахунок     широкомасштабної  «навчальної вибіркової проби» (17.000 бугаїв-учасників), являється самою надійною в світі – в цілому, по всьому ряду ознак, геномні індекси племінної цінності все ж менш надійні, чим індекси биків, оціненних за якістю нащадків. В звязку з особливим акцентом на функціональні ознаки в останні роки виросло значення популярних бугаїв-плідників с тисячами дочок, так як ці бугаї демонструють достовірні показники і по таким признакам, як «тривалість господарського використання» і «плідності дочок». Реальна достовірність геномних індексів племінної цінності по цих функціональних ознак складає близько 50%, що являється достатньо низьким показником. Отже, кому була недостатньою опублікована інформація по індексам племінної цінності, розрахованої по первинним даним дочок нового бугая-плідника, тим не може бути альтернативою і оцінка молодих бугаїв тільки по геномному аналізу.

З іншої сторони  молоде покоління бугаїв, оцінених тільки по геномному аналізу, відкриває нові перспективи в племінній роботі. При використанні цих молодих бугаїв ступінь достовірності генетичної інформації завжди відома (хоча і не завжди висока), а ризик можна знизити за рахунок використання більшої кількості цих бугаїв. На даний момент ще не має міжнародних стандартів і даних по розрахунках достовірності геномних індексів племінної цінності. Незважаючи на це, дані німецьких геномних індексів племінної цінності реальні і по якості розрахунків являються провідними  в світі. Для вірної оцінки індексів племінної цінності в подальшому, поряд з німецькими геномними індексами племінної цінності буде подаватися інформація про продуктивність дочок бугаїв-плідників. Таким чином, у кожного клієнта буде можливість об’єктивного  вибору відповідного бугая – серед молодих бичків, перевірених тільки в рамках геномного аналізу, перевірених бугаїв, які мають актуальні дані по продуктивності потомства, і вже перевірених бугаїв-плідників з великою кількістю дочок.